Ризедронова кислота 35 мг №4

Ризедронова кислота 35 мг №4

Ризедронова кислота 35 мг №4 від компанії Інтернет-аптека "Євроаптека" - фото 1
599 ₴
В наявності

Доставка

Детальніше про доставку

Оплата

Зверніть увагу!

Самолікування шкодить вашому здоров'ю. Перед покупкою препарату проконсультуйтеся з лікарем.

Інструкція (опис препарату), розміщена на даній сторінці, має інформаційний характер і призначена виключно для ознайомлювальних цілей. Лише лікар може прийняти рішення про призначення препарату, а також визначити дози та способи його застосування.

Зовнішній вигляд товару може відрізнятись від його зображення.

Компанія «Інтернет-аптека "Євроаптека"» не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що виникли внаслідок використання інформації, розміщеної на сайті.

Характеристики

Код товару
Risedronat

Опис

Склад

діюча речовина: risedronic acid;

1 таблетка містить ризедронату натрію 35 мг, що еквівалентно 32,5 мг ризедронової кислоти;

допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, кросповідон, магнію стеарат, гіпромелоза, тальк, макрогол 6000, титану діоксид (E 171), заліза оксид червоний (E 172), заліза оксид жовтий (E 172).

Лікарська форма

Таблетки, вкриті оболонкою.

Основні фізико-хімічні властивості: помаранчевого або світло-помаранчевого кольору круглі двоопуклі таблетки, вкриті оболонкою.

Фармакотерапевтична група

Засоби, що впливають на структуру та мінералізацію кісток. Бісфосфонати. Код АТХ M05B A07.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Механізм дії

Ризедронат натрію є піридиніловим бісфосфонатом, який зв’язується з гідроксиапатитом кісткової тканини та інгібує опосередковану остеобластами резорбцію кісткової тканини. При цьому зменшується ремоделювання кісткової тканини, у той час як активність остеобластів та мінералізація кісткової тканини залишаються незмінними.

Фармакодинамічні ефекти

У доклінічних дослідженнях ризедронату натрію було показано потужну антиостеокластну та антирезорбтивну активність препарату та дозозалежне зростання маси кісткової тканини і біомеханічної сили скелету. Активність ризедронату натрію була підтверджена визначенням вмісту біохімічних маркерів ремоделювання кісткової тканини у ході фармакодинамічних та клінічних досліджень. У жінок у постменопаузі зниження вмісту біохімічних маркерів метаболізму кісткової тканини спостерігалося протягом 1 місяця застосування препарату та досягало максимуму через 3-6 місяців від початку його прийому. Зниження вмісту біохімічних маркерів метаболізму кісткової тканини через 12 місяців від початку застосування препарату у групі прийому ризедронату у дозі 35 мг 1 раз на тиждень та у групі прийому ризедронату у дозі 5 мг щодня було подібним.

У чоловіків з остеопорозом зниження вмісту біохімічних маркерів ремоделювання кісткової тканини спостерігалося не раніше, ніж через 3 місяці від початку прийому препарату, та продовжувало спостерігатися через 24 місяці його застосування.

Клінічна ефективність та безпечність

Лікування постменопаузального остеопорозу

З постменопаузальним остеопорозом асоційований ряд факторів ризику, такі як низька маса кісткової тканини в організмі, низька мінеральна щільність кісткової тканини, рання менопауза, тютюнопаління в анамнезі та остеопороз у родинному анамнезі. Клінічними наслідками остеопорозу є переломи. Ризик виникнення переломів зростає з кількістю факторів ризику.

Було показано, що у постменопаузальних жінок з остеопорозом прийом ризедронату у дозі 35 мг один раз на тиждень був еквівалентний прийому ризедронату у дозі 5 мг щодня за впливом на середню зміну мінеральної щільності кісткової тканини (МЩКТ) поперекового відділу хребта.

У програмі клінічного вивчення ризедронату натрію, який призначали 1 раз на добу щодня, вивчався вплив препарату на ризик виникнення переломів стегнової кістки та хребців у жінок раннього та пізнього постменопаузальних періодів з переломами та без переломів.

У постменопаузальних жінок віком до 85 років з переломами хребців ризедронат натрію у дозі 5 мг щодня зменшував ризик виникнення нових переломів хребців. Ефект від лікування препаратом виявлявся вже у кінці першого року його прийому. Переваги застосування препарату також були продемонстровані у жінок з множинними переломами. Ризедронат натрію у дозі 5 мг щодня також зменшував річне зменшення зросту. У постменопаузальних жінок віком від 70 років з переломами хребців або без них, з Т-показником МЩКТ шийки стегна ≤3 СВ (стандартні відхилення) (NHANES III) та принаймні одним додатковим фактором ризику ризедронат натрію, який приймався протягом 3 років, зменшував ризик виникнення переломів стегнової кістки у підгрупі пацієнток з Т-показником МЩКТ шийки стегна ≤2,5 СВ (NHANES III) та принаймні одним переломом хребця. При цьому статистична значущість ефективності ризедронату порівнянно з плацебо досягалася лише у тому випадку, коли об’єднувалися дані двох груп прийому препарату – у дозах 2,5 мг та 5 мг.

Отримані дані свідчать про те, що у групі пацієнтів літнього віку від 80 років може спостерігатися менш виражений захист. Це може бути через зростання значущості нескелетних факторів ризику перелому стегнової кістки з віком.

Було продемонстровано зменшення ризику виникнення нових переломів хребців у пацієнтів з низьким показником МЩКТ шийки стегна без переломів хребців та у пацієнтів з низьким показником МЩКТ шийки стегна з переломами хребців або без переломів хребців.

  • Прийом ризедронату натрію, який призначали у дозі 5 мг щодня протягом 3 років, збільшував мінеральну щільність кісткової тканини (МЩКТ) поперекового відділу хребта, шийки стегна, вертлюгу стегна і кісток зап’ястка та підтримував незмінною щільність кісткової тканини у середній частині променевої кістки порівняно з контрольною групою.
  • Упродовж однорічного періоду подальшого спостереження без прийому препарату після 3 років лікування ризедронатом натрію у дозі 5 мг з щоденним прийомом відмічався швидкий зворотний розвиток пригнічувального ефекту ризедронату натрію на швидкість метаболізму кісткової тканини.
  • При вивченні зразків кісткової тканини, отриманих при біопсії у постменопаузальних жінок, які приймали ризедронат натрію по 5 мг щодня протягом 2-3 років, було показане очікуване помірне зменшення ремоделювання кісткової тканини. Кісткова тканина, яка утворювалася на тлі лікування ризедронатом натрію, мала нормальну пластинчасту структуру та кісткову мінералізацію. Ці дані у поєднанні зі зниженням частоти виникнення переломів хребців, пов’язаних із остеопорозом, у жінок з остеопорозом свідчать про відсутність несприятливого впливу препарату на якість кісткової тканини.

Результати ендоскопічних досліджень, отримані у багатьох пацієнтів з рядом ускладнень середнього або важкого ступеня з боку шлунково-кишкового тракту як з групи прийому ризедронату натрію, так і з контрольної групи, не надали жодних доказових даних на користь розвитку пов’язаних із лікуванням виразок шлунка, дванадцятипалої кишки або стравоходу у жодній дослідній групі, хоча у групі прийому ризедронату натрію спостерігалися нечасті дуоденіти.

Лікування остеопорозу у чоловіків

У чоловіків з остеопорозом була продемонстрована ефективність ризедронату натрію, що застосовували у дозі 35 мг 1 раз на тиждень, щодо збільшення МЩКТ у поперековому відділі хребта, шийці стегна, вертлюзі та у стегновій кістці у цілому, яке спостерігалося вже через 6 місяців після початку лікування ризедронатом натрію. Проте ефективність препарату щодо зниження ризику переломів у чоловіків продемонстрована не була.

Вплив ризедронату натрію на кісткову тканину (зростання МЩКТ та зниження вмісту маркерів ремоделювання кісткової тканини) у чоловіків та жінок був подібним.

Діти

Безпечність та ефективність ризедронату натрію досліджувалися у дітей віком від 4 до менш ніж 16 років з недосконалим остеогенезом легкого та середнього ступеня, які отримували ризедронат в дозі 2,5 мг або 5 мг на добу. Було продемонстровано статистично значуще збільшення показника МЩКТ поперекового відділу хребта на тлі прийому ризедронату порівняно з плацебо; проте на тлі прийому ризедронату було відзначено збільшення кількості пацієнтів з принаймні одним новим морфометричним (підтвердженим рентгенологічно) переломом хребця порівняно з плацебо. Загалом отримані дані не підтримують застосування ризедронату натрію дітям з недосконалим остеогенезом легкого та середнього ступеня.